Zalety Ubrań z Dzianin Azteca Łódź

Zalety Ubrań z Dzianin Azteca Łódź

Dzianina jest zupełnie odmiennym materiałem włókienniczym od tkaniny ze względu na fakt, iż jest inaczej wykonywana (dziana), przez co ma nieco inne właściwości i zastosowanie niż tkanina. W tym artykule skupimy się na materiałach powstających z jednaj lub wielu nici tworzących oczka. Mowa o dzianinie. Jakie są jej właściwości, zastosowania oraz zalety?

Produkcja

Dzianina jest wykonywana z przędzy, tworzącej tzn. oczka. W przeciwieństwie do tkaniny tworzy się ją z jednaj nitki na szydełkarkach lub też jednaj bądź wielu osnów na osnowarkach. Oczka w dzianinie tworzą w poziomie rządki, a pionie kolumienki. Materiał ten jest wykonywany ręcznie lub maszynowo czterema rodzajami maszyn (przygotowującymi do dziania, dziewiarskimi, wykończalniczymi i szwalniczymi) oraz trzema technikami:

  • techniką falowania przędzy na falowarkach
  • techniką szydełkowania w układzie rządkowym na szydełkarkach- jest to najpowszechniejsza metoda
  • oraz technika szydełkowania w układzie kolumienkowym na osnowarkach.
    Dzianiny wykonuje się również domowym sposobem na tzn. drutach.

Dzianina- elastyczny i modny materiał do rajstop, pończoch i bielizny

Jak już zostało wyżej nadmienione, ze względu na zupełnie inne właściwości dzianiny są stosowane do zupełnie innego rodzaju ubrań. Ideado rajstop, bielizny i pończoch, ponieważ są bardzo elastyczne, a także rozciągliwelnie nadają się bowiem  (we wszystkich kierunkach). Bardzo dobrze dopasowują się do ciała i są wyjątkowo przyjemne w noszeniu, co jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o kwestię bielizny, gdzie komfort jest najważniejszy. Dodatkowo ogromną zaletą wyrobów z dzianin jest spory wachlarz tworzenia przeróżnych faktur oraz wzorów- w przeciwieństwie do tkanin. Daje to możliwość pofantazjowania i dobrania rajstop niczym modnego dodatku stylizacyjnego eksponującego nasze kobiece piękno- nogi. W tym sezonie modne będą zwierzęce wzorki takie jak między innymi tzn. ,,panterka’’, wyraziste kolory jak również klasyczna czerń, srebro, paski, kwieciste i geometryczne lub zabawne wzory oraz ,,ażur’’ na rajstopach.

Miękkość i przewiewność

Jak mówi nam specjalistka z firmy Azteca dzianina to jednak nie tylko elastyczność, ale przede wszystkim miękkość zapewniająca duży komfort, a także niska cena, dlatego dużą popularnością cieszą się wygodne i ciepłe dziane swetry, czapki i szaliki. Dziany materiał wykorzystywany jest również do produkcji ubrań sportowych- dresów czy modnych jerseyowych t- shirtów, ponieważ ten rodzaj materiału idealnie dopasowuje się do ciała i jest przewiewny.