Dzianina Żakardowa Firma Azteca

Dzianina Żakardowa Firma Azteca

Szukasz Dzianiny Żakardowej ?

Jeżeli szukasz materiału o nietypowej strukturze, który jest mięsisty, elastyczny, miękki, dobrze się układa i sprawdzi się idealnie przy szyciu bluz, sukienek, tunik, bomberek czy kardiganów, to świetnie trafiłeś! Dzianiny żakardowe, które znajdziesz w firmie Azteca z Łodzi, to materiały, które wyróżniają się wyjątkowym wyglądem i niezwykłą łatwością szycia.

Dzianina Żakardowa Wysokiej Jakości

W naszym zakładzie znajduje się duży wybór dzianin żakardowych, które idealnie nadają się do szycia różnego rodzaju odzieży. Czym w ogóle jest dzianina żakardowa? Jakie są jej cechy charakterystyczne? Na jakie ubrania możemy przeznaczyć dzianinę żakardową? I skąd jej popularność w ostatnim czasie? Dzianina – w przeciwieństwie do tkaniny – powstaje z jednej nitki, która przeplatając się tworzy oczka. Produkowana jest z wysokiej jakości kolorowej przędzy. W dzianinach żakardowych przędza ma duże wrobienie, co nadaje jej niezwykłą elastyczność i rozciągliwość we wszystkich kierunkach. Wyciągając nitkę jesteśmy w stanie stwierdzić, czy jest to dzianina rządkowa czy kolumienkowa. Dzianiny żakardowe możemy podzielić na: pikówki, żakardy jednołożyskowe, żakardy dwułożyskowe oraz żakardy fakturowe.

Kilka Informacji o Dzianinach Żakardowych

Przede wszystkim dzianina żakardowa jest dużo bardziej elastyczna niż tkanina i praktycznie się nie gniecie. Z tego powodu często wybierana jest jako materiał na sukienki czy bluzki, ponieważ ładnie układa się na sylwetce, dopasowując się do naszych kształtów. No i nie mamy zbytniego problemu z jej prasowaniem. Dzianiny żakardowe są przyjemnie miękkie w dotyku i lejące się. Odzież z ich wykorzystaniem jest bardzo wygodna i komfortowa – nie krępuje ruchów, przepuszcza powietrze i potrzebuje mniejszej liczby cięć, by dopasować się do sylwetki.

Do Czego Możemy Użyć Dzianin Żakardowych ?

Do czego możemy wykorzystać ten materiał? Dzianiny żakardowe mają zwykle szerokie zastosowanie w przemyśle odzieżowym. Dzianina żakardowa najczęściej stosowana jest do produkcji płaszczy, sukienek, kostiumów, garsonek, marynarek, narzutek oraz innych elementów odzieży wierzchniej. Nadaje się także do szycia spódniczek, swetrów, bluzek czy tunik. Czasem wykorzystywana jest również do produkcji dziecięcych materaców. Jest to materiał bardzo elegancki, który sprawdzi się na co dzień, jak i na specjalne okazje. W naszym zakładzie Azteca z Łodzi znajdziecie Państwo różnego rodzaju dzianiny żakardowe z motywami kwiatowymi, dzianiny strukturalne z interesującą fakturą czy przezroczyste.